Terapeuttimme

Fysioterapia

Petteri Toivonen

Fysioterapeutti - tuki- ja liikuntaelintiimin vetäjä
Erikoistunut selkärangan ja alaraajojen ongelmiin

Toimipaikka: Kortepohja, Äijälä / LeWell ja Petäjävesi
petteri.toivonen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Niko Puhakka

Fysioterapeutti
Erikoistunut tuki- ja liikuntaelin sairauksien fysioterapiaan

Toimipaikka: Kortepohja
niko.puhakka@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Elina Syväluoma

Fysioterapeutti
Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan, tekee lääkinnällisten hoito- ja tukisukkien mittaukset ja käytön opastuksia

Toimipaikka: Kortepohja ja Lievestuore
elina.syvaluoma@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi, saksa ja kiina

Sonja Kemppainen

Fysioterapeutti
Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan ja tuki- ja liikuntaelinsairauksien fysioterapiaan

Toimipaikka: Kortepohja, Lievestuore ja kotikäynnit
sonja.kemppainen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi ja saksa

Milla Tervanen

Fysioterapeutti
Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan ja ikääntyneiden kuntoutukseen

Toimipaikka: Kortepohja ja Petäjävesi
milla.tervanen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Mervi Hiekkavirta

Fysioterapeutti
Erikoistunut selkärangan ongelmiin ja neurologiseen fysioterapiaan

Toimipaikka: Kortepohja, Äijälä / LeWell ja Petäjävesi
mervi.hiekkavirta@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Maarit Hankaniemi

Fysioterapeutti - Sydänkuntoutus -valmentaja
Erkoistunut tuki- ja liikuntaelinfysioterapiaan ja sydän kuntoutukseen

Toimipaikka: Kortepohja ja Äijälä /LeWell
maarit.hankaniemi@fysiocenter.fi

Kielitaito: Suomi, englanti, ruotsi

Carita Nikkari

Neurologisen fysioterapian koordinaattori, fysioterapeutti
Erikoistunut neurologiseen fysioterapiaan

Toimipaikka: Jyväskylä
carita.nikkari@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Liis Kukkonen

Fysioterapeutti
Työhyvinvointi, työterveys, tuki- ja liikuntaelinsairaudet

Toimipaikka: Fysio Center Eesti, Kortepohja, Äijälä / LeWell
liis.kukkonen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, viro, englanti, espanja

Kaisa Kumpulainen

Fysioterapeutti
Neurologinen fysioterapia

Toimipaikka: Kortepohja, LeWell / Äijälä
kaisa.kumpulainen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi ja viittomakielen alkeet

Mika Luukkonen

Fysioterapeutti OMT
Ortopedinen manuaalinen terapia

Toimipaikka: Kortepohja
mika.luukkonen@fysiocenter.fi

Kielitaito: Suomi, ruotsi, englanti

Lauri Pentinmäki

Fysioterapeutti
Erikoistunut tuki- ja liikuntaelinsairauksien fysioterapiaan sekä lasten ja nuorten painonhallintaan.

Toimipaikka: LeWell/ Äijälä
lauri.pentimaki@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi ja englanti

Satu Turunen

Fysioterapeutti
Lasten fysioterapia

Toimipaikka: LeWell/Äijälä
satu.turunen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi, tukiviittomat

Lymfaterapia

Anu Lahtinen

Fysio- ja Lymfaterapeutti
Tuki- ja liikuntaelinsairaudet, ikääntyneet

Toimipaikka: Kortepohja
anu.lahtinen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti, ruotsi

Naprapatia

Ossi Häkkinen

Naprapaatti
Erikoistunut tuki- ja liikuntaelinsairauksien ja toimintahäiriöiden tutkimiseen, hoitoon ja ennaltaehkäisyyn

Toimipaikka: Kortepohja
ossi.hakkinen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi ja englanti

Hieronta

Timo Halonen

Koulutettu Hieroja
Urheiluhieronta, lihaskalvokäsittelyt

Toimipaikka: Kortepohja
timo.halonen@fysiocenter.fi

Veera Kokkonen

Koulutettu hieroja
urheiluhieronta

Toimipaikka: LeWell/ Äijälä
veera.kokkonen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi ja englanti

Henkka Junnila

Koulutettu hieroja, liikuntaneuvoja

Toimipaikka: LeWell/ Äijälä

Kielitaito: suomi, ruotsi ja englanti

Kuntovalmennus/ Personal Training

Kaisa Wallinheimo

Valmennuspäällikkö
Liikuntieteiden maisteri, Personal Trainer (FAF), FAF kouluttaja

Toimipaikka: Äijälä / Lewell
kaisa.wallinheimo@lewell.fi

Kielitaito: suomi, ruotsi, englanti

Hallinto

Susanna Antikainen

Toimitusjohtaja, fysioterapeutti

susanna.antikainen@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi, englanti ja ruotsi

Hanna Jämsä

Palveluvastaava

Toimipaikka: Jyväskylä
hanna.jamsa@fysiocenter.fi

Kielitaito: suomi ja englanti

Eveliina Tammimetsä

Asiakassihteeri, lähihoitaja

eveliina.tammimetsa@fysiocenter.fi